Proč cvičit stojku?                                                                Proč je to tak těžký?                                        Proč na tom záleží? 

       

     Stojka je základní cvik v gymnastice a říká se že ten kdo má krásně rovnou stojku je většinou jeden z nejlepších ve svém oboru, vzlášť kvůli dokonalému vnímání držení těla a taky proto že tento cvik otevírá dveře do nové světa pohybových možností (stojka na jedné ruce, akrobacie, planche, kliky ve stojce, press to handstand atd.). Z mého pohledu je to vnitřní záležitost. Jako když jste malý a nemůžete si pomoc a snažíte se pořád testovat svoje limity tak stejně v dospělosti cítím nutnost vyzvat rovnováhu na další souboj. Genetika to je náš vnitřní motor co nás nutí pořád hledat nové výzvy a překonávat strach i naše často samolimitující smýšlení. 

 

... Nevypadá to vůbec zle i když je to pořád jen začátek.

... Nevypadá to vůbec zle i když je to pořád jen začátek.

Jestli se učíte stojku stylem vykopávání do prázdna s modlitbou že to jednou příjde tak jste jak ten člověk co skáče do vody s očekáváním že se naučí plavat.

Váš trénink nemá proces který vás dovede k cíli bezpečně, zábavně a motivačně. Bloudíte ve tmě kde není světlo a marně hledáte dveře i proto vás trénink nebáví jelikož nemůžete měřit své zlepšení a chytnete se každé výmluvy proto necvičit. Tak jsem kdysi trénoval já. 3 roky vykopávání a výsledek byl 10-ti sekundová banánová stojka....Rok na to jsem se dozvěděl že pro většinu lidi co mají správný progresivní systém tak se na 60 sec. stojku se dopracují tak za jeden rok!!!! Bylo na čase najít si trenéra, naučit se více o progresivním cvičení a začít sice od nuly ale správně.

   

" Jak moc se to chci naučit? " 

       " Co jsem ochotný tomu obětovat? " 

                                         " Kde hledat pomoc při učení? " 

 

                           

Teď už konečně chápu systém který nejen zlepší moji techniku a umožní mi měřit svůj pokrok ale zároveň posílí svalstvo a tkáně těla abych se dne kdy pokořím stojku a pootevřu dveře možností ve zdraví dožil. Je potřeba se učit vnímat své tělo když se díváte na svět hlavou dolu a jak pomalé krůčky si musíte osvojit aby váš organismus i mysl měly čas se adaptovat.

 

Rád vám pomůžu ale připravte se na dlouhou cestu sebepoznání, zašpiněných zdí, sebekritiky, únavy, trpělivosti a neuvěřitelné radosti z každého malého pokroku. Stojka je pro všechny co nebojí dřiny a chtějí žít naplno.