Pro rok 2019 si dáváme pauzu, předběžná rezervace pro nejbližší termín, květen 2020, revolmove@gmail.com

(R)evoluce v Jizerských horách

"Flexibilita iQ"

 

Náš již třetí ročník pohybově naučného kurzu "Flexibilita iQ" se bude konat v Jizerských horách s ubytováním v pensionu Tichá Říčka, ale tu aktivní část budeme absolvovat v nedalekých prostorách tělocvičny ZŠ Josefův Důl.

Pro koho je tento kurz?

Tento kurz je určený především pro všechny kancelářské bojovníky, ztuhlé sportovce a pohybové nadšence (yoga, pilates, bojové umění atd.), a jeho účelem je naučit vás, jak obnovit svoje držení těla a zdraví rozsah končetin, využit principů a technik flexibilního cvičení tak, abyste se mohli cítit dobře ve vlastní kůži, hýbat se uvolněně, bez omezení a bolesti.

Patříte mezi ty co jsou pevně přesvědčeni, že nikdy již flexibilní nebudou?

Dejte nám šanci ukázat vám kudy vede cesta. Pokud jste ochotni obětovat svůj čas a úsilí, tak vám garantuji že vaše flexibilita se může zlepšit v každém věku. Chce to však trpělivost a inteligentní přístup. 

Co to znamená pochopit podstatu flexibility jako součást životního stylu, jaká je moje osobní zkušenost?

"Jsem moc vděčný za den, kdy jsem objevil podstatu flexibility. Svaly, jež byly roky ztuhlé a zkrácené, se konečně protáhly a uvolnily tlak na klouby. Tělo bylo schopné dostat se do rozsahů, které jsem nikdy nezažil. Ta úleva, uvolnění napětí, narovnání se a spousta neznámých vnitřních pocitů, jak se tělo přenastavuje. Jako bych sám sebe do té doby neznal. Vnitřní dobrodružství a nová svoboda o tom je podstata cvičení flexibility." 


20180628_163049.jpg

Jsme V tom s vámi:

"Každý účastník kurzu obdrží tištěný manuál se cviky (instruktážní videa online) a stává se součástí poradenství, kde budeme řešit překážky při začlenění tohoto cvičení do každodenního života po skončení kurzu."


S&F_second_edition_cover.jpg

Výuka/metodika

Naše metodika pramení převážně z učení Kita Laughlina, který je celosvětově uznávaným učitelem cvičení flexibility pro dospělé. Tuto metodu jsem přizpůsobil pro potřeby současných prací vytížených lidí a upravil pro cvičení v domácím prostředí i pro potřeby amatérských sportovců. 

 
BTeBQD1.jpeg

Ubytování

Prozatím jsme nenašli hezčí ubytování než Vilu Tichá Říčka. Tato místo je ideální kombinací přírody, luxusní chaty a relaxace. Jídlo bude pro vás připravené, tak aby středem vašeho soustředění byl především vyučovaný materiál, avšak pokud si chcete dovést vlastní jídlo, v kuchyni je místa dost a je plně vybavená. Parkování je možné v areálu chaty.

 
IMG_0897.jpg

Cvičební prostory

Cvičení proběhne v prostorách místní tělocvičny ZŠ Josefův Důl, která je od nás zhruba 30 minut chůzí vzdálená a pro účely našeho tréninku ideálně vybavená. Teplo, žíněnky, náčiní, toalety a spousta místa nám postačí ke spokojenosti postačí  

 

Naučíme vás:

  • Jak se postarat o flexibilitu svého těla s minimální dopomocí i prostorem

  • Techniky protahování ve dvojicích i trojicích pro maximální zlepšení rozsahu

  • Jak přizpůsobit své prostředí i začlenit cvičení flexibility do každodenního života

  • Jak ovlivňuje současná doba/flexibilita vaše zdraví i náladu

  • Proč je důležité vytvářet správné tvary/pozice, pro sportovní výkonnost i každodenní život

  • Rozdíl ve cvičení flexibility u dospělých, dětí a jak se vyvarovat zbytečným chybám


Rádi vás všechny přivítáme - sportovce, nesportovce, učitelé, trenéry, umělce, manželé, mladé, starší,  zvědavý apod. Cvičení flexibility není jen o schopnosti udělat provaz, most či rozštěp, nýbrž o schopnosti uvolnit přetažené svalstvo, pracovat s vnitřními pocity, strachy a přenastavit zaryté představy o tom, co naše tělo dokáže.

18121473_10155170159683361_2674096542790299025_o.jpg

Základní cviky, principy a technika to je oč tu jde, bez těch se nelze bezpečně dopracovat k náročnějším pozicím, ať už je řeč o gymnastických prvcích, nebo jógových pozicích.

To, jestli si dáte nohu za hlavu, pro zdraví podstatné není.

 

rezervace→revolmove@gmail.com

Cena Pobytu→ 4500,- Kč *

(kapacita je omezena na max. 8 lidí)


*V ceně jsou veškeré poplatky + ubytování, snídaně, oběd, večeře, ale především roční poradenství zdarma po skončení pobytu. Nevratná záloha 2000,- Kč je splatná do 14 dnů od registrace pro kurz, potom vaše místo uvolníme dalšímu zájemci.

**Dodatečné informace od nás obdržíte v emailu po zaregistrování.

***Doprava na místo konání (Penzion Jizerky - Vila Tichá Říčka - Obec Karlov) si zajišťuje každý sám. Případně lze uspořádat svoz/odvoz k autobusovému či vlakovému spojení v Jablonci.