Září 2017 → Movement iQ (Jizerské hory)

Náš poslední víkendově-pobytový Movement iQ kurz pro 2017 je za námi. Avšak při meditaci-editaci tohoto videa se vracejí veškeré vzpomínky, jako by to bylo včera, co jsme se potkali v pátek večer u Tiché Říčky. Jeden z těch důvodů, proč máme obrovskou slabost pro naše kurzy v Jizerských horách, jsou lidé, které máme možnost během víkendu blíže poznat a zasvětit do našeho cvičení/života. Opět jsme měli obrovskou kliku na skupinu s chutí se učit a poznávat sami sebe skrze cvičení i pohyb v přírodě. Zároveň, kvůli limitovanému počtu lidí, který jsme ochotni přijmout do svého kruhu zasvěcených, je tak jednodušší individuálně upravit náročnost cvičení, nebo se rozpovídat o teorii cvičení tak, aby si každý účastník odnesl cenné informace a ne jen skvělé zážitky. I když jeden z mých cílů je dostat tyhle vědomosti a praktiky k co nejvíce lidem, kvalita je u mne na prvním místě a radši se přetrhnu pro pár lidí, co to myslí vážně. Zkrátka není nad to, když se tlupa lidí, kteří by se dost možná jinak nesetkali, navzájem povzbuzují, vtipkují, čelí společně strachu z neznámého a jsou ochotni dát šanci netradičním cvičebním metodám a názorům.

- Ranní běžecké dobrodružství.

- Ranní běžecké dobrodružství.

Tentokrát byly věkové rozdíly i pohybové schopnosti mezi účastníky asi největší, ale to nebylo na škodu, jelikož inspirace má mnoho podob. Někdo přispíval svojí dobrou náladou, jiný odvahou, další svým technickým provedením, další svojí trpělivostí atd. Počasí nám vyšlo vstříc a opět jsme mohli řádit venku po větší část kurzu. Ranní výběh byl okouzlující, jakož i tradiční ledová koupel v přírodním bazénku. Nálada a energie během cvičení jako by neupadávala a vydržela i chvilku po vydatné večeři, kdy jsme ještě ladili naše teoretické znalosti. Avšak to už si praskání dřeva v krbu, krásně vytopená místnost a plné břicho začali vybírat svou daň a signalizovat, že je čas na regeneraci. V neděli nám pršelo štěstí, každopádně tentokrát jsme byli připraveni a kurz jsme úspěšně dokončili v tělocvičně v Josefově dole. Na programu bylo házení, chytaní a balancování. Ač se to pro mnohé zdá snadné, je spousta lidí, co nepochopí, jak moc se z toho dá vymáčknout. Po teplém obědě se už muselo balit na cestu domu a bohužel došlo i na rozloučení s ročníkem 2017.

Množství informací, co jsem se účastníkům snažil předat, bylo opět přes příliš, ale snad si tak každý přišel na své. Teď, když už je po všem, mě však čeká další neméně důležitý úkol. Nechci, aby z tohoto kurzu bylo krátkodobé pobavení. Zároveň chápu, že péče o tělo formou pohybového tréninku byla pro mnohé naprosto odlišná zkušenost v porovnání s výukou sportu. Takže teď, po celý zbytek roku, než nabereme další skupinku, budou účastníci získávat ode mne další podporu, ať už formou videí, nebo emailových návodů, jak si začlenit toto cvičení do jejich života a objevit tak svoje fyzické zdraví i radost a svobodu v pohybu.

A co nás čeká v příštím roce 2018 a dál?

Opět doladíme a zlepšíme naše již odzkoušené Flexibilita iQ + Movement iQ a navíc přidáme Running iQ. Každý (minulý i budoucí) účastník kurzu vždy obdrží nejnovější verzi manuálu na cvičení i přístup k instruktážním videím. Tím bude naše výuka základů péče o zdraví těla kompletní. Jak zapadají jednotlivé kurzy do sebe, bylo taky předmětem diskuze na kurzu a věřte, že každý komponent je podstatnou částí celku a neměl by být opomenut. Každý kurz by sám o sobě mohl být studiem na celý život, na tož na víkend, proto nechceme přespříliš zjednodušovat jednotlivé metody, předávat vám povrchní znalosti a spáchat tak trestný čin největšího kalibru.


Nadcházející kurzy pro 2018:

FLEXIBILITY IQ - DUBEN 2018

RUNNING IQ - ČERVEN 2018

MOVEMENT IQ - ZÁŘÍ 2018

 

* Pro předběžnou rezervaci nám zašlete email: revolmove@gmail.com


V roce 2019 bychom pro již zasvěcené (účastníky alespoň 2 kurzů) uspořádali intensivní týdenní kurz, co bude kombinovat praktické cvičení i teorii z již absolvovaných 3 víkendových pobytů, více času v přírodě, více dobrodružství i prostoru pro individuální řešení problémů, zlepšení techniky a další rozvoj chápání. Jelikož jedna věc je vědět, druhá dělat a třetí pokračovat v tom až do smrti. Možná ještě zauvažuji nad pokročilým Movement iQ, ale více kurzů pořádat už nebudeme, nechceme zakládat cirkus. Naopak budeme o to více pracovat na podpoře po skončení kurzu i kvalitě manuálů, výuky a zázemí. 

Díky vám všem, kteří byli součástí Movement iQ. Vláďa Opičák, Martin Odhodlaný, Honza Smíšek, Terezka Kočička, Světlanka Úžasná a Jitka Obdivuhodná.

Příští rok se budeme opět těšit na kouzlo Jizerských hor, nové lidi a jedinečné zážitky. Je nás málo co plavou proti proudu doby, ale v jednotě je síla.

Za organizační Team (R)M,

Jirka

Over and out….