Červ(en) 2016 Metternichova výzva, Bioenergetics a co dál...

Nazdar (R)evolucionáři

- Pár řádků o tom co se chystá a kam míříme -

 

Červen je skoro za námi a událo se zase toho tolik, a to hlavní teprve přijde. Tak hezky postupňe.

04.06. Začátkem měsíce jsme se vydali na Metternichovu výzvu, kde jsme byli vyzkoušet svoji fyzičku na závodě u Lázní Kynžvart a výzva to skutečně byla. Nezapomenutelný zážitek, plný radosti, únavy, smíchu a dobrodružství - no posuďte sami. Jak už je u nás zvykem, pro ty, co nemají čas nebo odvahu, vše dokumentujeme. 

Pak jsme se soustředili na úspěšné zakončení lekcí v Libeňském Sokole, kde naše Pražská tlupa potila krev a slzy (radosti) během ranních rapidně vzrůstajících teplot a začali jsme s prací na dalším pohybově pobytovém kurzu, který se koná poslední víkend v srpnu  26.08. - 28.08.

11.06. - 12.06. jsem po třetí absolvoval Born To Run Coaching Course a pokud bude šance, tak se klidně rád vydám i po čtvrté, každopádně konečně jsem měl pocit, že už chápu jednotlivé koncepty této metodiky dostatečně do hloubky, abych mohl pomoci co nejvíce lidem. Opět jsme měli zajímavou skupinu i pokusné králíky (budoucí trenéry), kteří otestovali schopnosti učitelské i trenérské našeho velitele Lee Saxbyho. I když se formát tohoto kurzu trochu pozměnil, tak ty potřebné věci a jejich aplikace, zůstaly stejné, jen trocha té teorie dostala kopačky, což je škoda pro ty z nás, co se v tom tak rádi nimrají :)

 

17-19.06. Jsem se vydal do Lilleshal national sports centre pro trochu vzdělání, opět od Lesus (Lee Saxby), bratra Ježíše a hlavní rozum společnosti www.borntorun.com. Vše pro know-how o běhání, coachingu, pohybu i energii. Jako už je tradicí na těchto kurzech, vše, co je v rozporu s vědeckými výzkumy, je smeteno pod stůl a zastánci fám a mítů, utíkají pryč nejbližšími dveřmi. Bioenergetics bylo první kolo kurzu pro ty nadšence, co chtějí rozvíjet svoje vědomosti a soustředili jsme se na využití a hospodaření těla s energetickými rezervami a jak životní styl i dieta ovlivňuje jejich fungování. Cílem byla opět diagnostika a aplikace podle potřeb klientů tak, aby se vybudovaly pozitivní návyky, zlepšila výkonnost, ale především odolnost organismu. Lee, i jeho asistent Mick, byli schopni zjednodušit, pro nás smrtelníky, tohle náročné téma tak, abychom nepodléhali moderní vlně dietních trendů a mohli tak co nejlépe pomoci druhým. I když ty principy pro aplikaci těchto postupů jsou jednoduché, vysvětlit je a do hloubky pochopit, bude zřejmě vyžadovat ještě několik návštěv, takže obdobně, jako u coaching kurzu, tohle nebude jednoduché téma, ale proč by taky mělo být? Lidské tělo a způsob myšlení není nikdy snadné pochopit, natož změnit.  

Tak a zbytek června je ve znamení narození našeho (R)evolucionáře a odbojáře Tadeáška a přípravě na srpen, kde nás čeká další výzva, kterou bude maratón českým rájem a po něm již zmíněný přirozený pohyb + přirozený pobyt ve znamení práce se zemskou přitažlivostí a návratem do korun stromů a trochou teorie, jak z toho života vymáčknout to nejlepší.

 

 

Za nás všechny z (R)evolution Movement krásné léto, spoustu pohody, zážitků a pokud se nepotkáme v srpnu, tak v září rozjíždíme další kolo pohybových kurzů v Praze i Mladé Boleslavi.

- Jirka Kadeřábek