Budování Pohybového Centra IV.

Skoro u konce - téměř na začátku

Někdy není na škodu nechat si poradit. I když jsme nadšenci, co pro uskutečnění tohoto projektu jsou ochotni projít zdí, tak na strhnutí stropu se ještě necítíme. Proto jsme si pro zavěšení našich černých krásek pozvali odborníky a pro změnu my přihlíželi zpovzdálí, jak se naše prostory proměňují v pohybové centrum. Samozřejmě jsme klukům do toho trochu kecali, člověk se potřebuje cítit užitečný a důležitý. A tak jsme - se zadrženým dechem a zkříženými prsty sledovali - jak se metrový vrták prokousává stropem, a čekali, jaké záhady nám odhalí. Bohužel na žádný zakopaný poklad a zlaté cihly jsme v našem zdivu nenarazili, ale prachu bylo požehnaně.  Alespoň víme, že betonové podlahy kolem našeho podlaží jsou částečně vycpané zvukově izolační hmotou, proto můžeme být trochu méně opatrní a nechat náš nově nainstalovaný JVC boomblaster provětrat své hlasivky, když se přes ty lenivé zimní měsíce budeme cítit, že potřebujeme trochu té audio terapie. Abychom se udrželi ve spojení se světem, daleko i blízko, tak jsme si nechali nainstalovat UFO WIFI a přidělali telefon na otevírání vstupních dveří. Schválně, jak dlouho tam vydrží, než na něm přistane špatně usměrněný medicinbal. Aby se naše běžecká klinika necítila zanedbaná, tak jsme jí přidali do výbavy knihovnu pro naši rozrůstající se kolekci publikací plných vědomostí o všem, co se naplnění lidského potenciálu týče. Kolem oběda pak došlo na moment pravdy a spolupráce. Nad hlavy jsme ve čtyřech zdvihli první žebřík a skrze absolutní úsilí a propnutí paží i nohou (jelikož nikdo z nás se nenarodil s genetickými vlohy k basketbalovému vzrůstu) jsme se natahovali ke hvězdám. Naši zruční instalatéři nás dlouho netrápili a připevnili první šrouby a matice ke stropu, který se předtím zdál mnohem nižší. Potom konečně došlo i na ten vytoužený povel, ta slova, která každý opičí tvor touží slyšet (pokud tedy věříte v Darwinovu evoluční teorii):

 

"Tak už se můžete pověsit"   

…asi ta naše nedočkavost byla dost očividná.

 

Jakmile se jednou zadaří, zopakovat to, co jste už jednou dokázali, není zase takové drama. Tak během krátké chvíle visel i druhý žebřík, kotva na šplhací provaz a následovně hrazda na zeď. Teď už opravdu pověsíme každého …co si u nás dáte? Ať už jste jen trochu silní anebo trháte telefonní seznamy jen tak pro rozcvičku, u nás máme šířky úchopu pro všechny dlaně, slabá i silná předloktí. My jsme nadšení propagátoři věšení se pro zdraví celého pohybového aparátu a brzy si sami budete moct vyzkoušet, jak na tom jste. Možná je to jen shoda náhod, že budeme otevírat naše dveře v roce znamení opice (čínský kalendář) a občas to bude pořádná džungle. Ano, přítahy jsou skvělé, ale zavěšovaní a ručkování je přednější, pokud chcete mít ramena, co se cítí bezpečně a silně v plném rozsahu pohybu. Ta schopnost viset a houpat se je něco, co je v nás hluboce zakódováno. Jakmile se párkrát zhoupnete, tak pochopíte ten pocit „jsem doma, tohle mi něco připomíná“. Jen nečekejte zázraky. Pokud časy lezení po stromech a věšení se na hřištích jsou pro vás jen míhavé vzpomínky z dětství, tak rychle pochopíte, proč některé dovednosti se zdají snadné jen do té doby, než si je vyzkoušíte. Naštěstí vy vlastníte lidské tělo, ten úžasný nástroj, co s trochou trpělivé uvědomělé práce, lze přetvořit a přizpůsobit k obrazu svému, a navrátit jej na dráhu, kterou jste kdysi instinktivně následovali, než vás moderní život vykolejil.

 

Tak to vypadá, že jen stačí dokončit kosmetické úpravy a máme hotovo. Pravda je, že teď to vlastně teprve vše začne. Tohle budou prostory pro výuku všeho podstatného, co jsme zapomněli nebo vyměnili za trochu rozptýlení moderními trendy. Místo nejen pro nás, ale hlavně pro vás všechny, co jsou ochotni naplnit svůj genetický potenciál. Výukové centrum pro zlepšení kontroly vlastního těla, objevení svobody a rozmanitosti pohybu. Prostory pro aktivní život a připravenost těla pro každé dobrodružství.

 

 Příště vám prozradíme:

- Na jaké služby se u nás můžete těšit.

- Jak se stát součástí tohoto projektu.

- Kdy vám dáme možnost nahlédnout pod pokličku hrnce.

- Co se ještě peče v troubě.